Otse põhisisu juurde

AUGUSTIS LEIDIS KODU 43 KASSI

 Tere taas!


Kätte on jõudnud kena septembrikuu ja paljudele tähendab see millegi uue algust. Kes läheb esimest korda kooli, kes juba õige mitmendat. Kes annab lubadusi rohkem sporti teha ja ebatervislikust eluviisist loobubuda ning kes teeb seoses kodu ja perega uued otsused.

Augustikuu tõi aga 43 kodutule kiisule selle päris oma kodu. Ja ka neil on ju septembrikuus nüüd kõik uus.

Rõõm on näha, et niipalju karvakerasid on saanud selle päris oma pesa, mida nad saavad oma KODUks kutsuda. Osadele kassipoegadele ongi see täitsa esimene kodu ja nad on enne olnud kenasti hoiukodus kassiemme hoole all. Samas mõned pisikesed on juba oma paari lühikese elukuu jooksul pidanud võitlema tänavaelu raskustega kuni nad Pesaleidjasse sattusid. 

Mõnele täiskasvanud kassile on samuti augustis kodu leida esmakordne kogemus kuna peale tänavaelu ja kassitoa polegi nad midagi muud kogenud. Samas on ka kiisusid kes leiavad taas kodu, ehk uue kodu, sest on selle kunagi kaotanud.

Need 43 ei pea enam mõtlema MIS see KODU on, vaid nemad saavad veeta oma mõnusad kassiaastad nüüd seal.

Kõik on uus septembrikuus! 

Toredad augustikuu karvapallid on Teie ees:


Ülemises reas: Pouncer ja Dracula (ärge laske ennast nimest häirida, Dracula on tegelikult muhe kass:))
All: Bindu ja Ganesha

Iiris ja Elis 
Kellel oli niipalju õnne, et kasuõdedena kasvanud said minna koos oma koju.
Preili ja Dart

Turbo Tiiger ja Siirius
Woody ja Liisa
Liisa läks koju koos Pounceriga.

Nagu ka pildilt näha siis need neli kassi said kahekaupa koju.
Ülemisel pildi olevad Happy ja Honey ootasid oma kodu hoiukodus 10 päeva vähem kui 3 aastat. Hoiukodu oli pisarais ja õnnepisarais, kuid see näitab, et kõigile leidub ükskord see õige pere.
Alumisel pildil on näha Lehmake ja Kuu, kes naudivad juba augusti algusest kodumõnusid.

Pesaleidaja kassitoas ei ole enam pikakarvalist Zicot kui ka nunnut Kriipsu. Mõlema pered käisid kassitoas nendega eelnevalt mitmed korrad tutvumas ja nüüd on neid mõlemal kodud.


Lalla ja Mira - koos koju!!!
Punane poiss Robert - veidi häbelik ja vajab kohanemiseks aega ja ehk on see neljas kodupakkuja nüüd see õige! Loodame väga!
Imeilusate silmadega Niff - uskuge või mitte, tema ootas hoiukodus 9 aastat, et lõpuks kohtuda oma päris inimesega.


Boss ja Ruffrunner
Puma ja Converse


Ramen ja Lauritz
Paulus ja Stop


Bellatrix
Terra ja Universum

Malviina ja Sushi
Rubiin ja Biscuit


Põhjatäht ja Freo
Vans ja Adidas

Salsa ja Tortilla
Maasikablondid kaksikud poisid läksd koju koos, et hakata reisima Soome ja Eesti vahel. 


Saigi läbi meie augustikuu kojuminejate nimekiri. Loodame, et septembris tuleb nimekiri pikem ja kirjum.
Muide, kas lugestite kokku mitu musta  või must-valget kassi kodu leidis? 
Ei lugenud. 
Vaadake uuesti, neid on seekord kõige rohkem.Annetust on võimalik teha helistades Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50€
900 0915 - kõne hind 15€
900 0905 - kõne hind 5€
Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!
Või tehes annetuse Pesaleidja MTÜ kontodele:

EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank
EE647700771001866844 LHV Pank

Jah, lugesid õigesti 22 musta või must-valget kassi oli piltidel :) 


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra!

Laa-Laa Sõbrapäev ei ole enam kaugel ja seega tõstatame taas ühe olulise küsimuse - äkki Sinu neljajalgne sõber sooviks omale omasugust sõpra?   Paljud pered, kus on mitu kassi, ütlevad, et mitu kassi on ikka parem kui üks. Nad mängivad koos, kaisutavad koos, teevad pättusi koos. Arusaadavalt on muutus hirmutav ning päris iga kass ei lepi sellega, et peab oma tudukohti ja tähelepanu jagama. Toome täna Sulle 4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra! 1. Su kassile meeldib mängida ! Kas Su kass on mänguline ja tundub, et tal on lõputult energiat? Kui lisate teise kassi, kellega koos mürgeldada ja mängida. Kaks aktiivset kiisut saavad üksteisele seltsi pakkuda, kui Sa ise pead kodust eemal olema või millegi muuga tegelema. PS! Tihtipeale arvatakse, et kassidele meeldib üksi olla. Ent tegelikult on kassid seltskondlikud loomad ning vähene suhtlus võib neis tekitada stressi ja depressiooni. Loore 2. Su kass on väga armastav. Kui Su kass on väga arm

Miks mu kass mind limpsib?

Kassid teevad mitmeid asju, mis panevad meid imestama ja tekitavad küsimusi. Kas oled kunagi mõelnud, miks su kass sind limpsib? Inimestena ei jookse me ringi ega limpsi neid, kes meile meeldivad. Oleme nüüd aga teada saanud, miks sinu kass sind limpsib. Apelsin Sa oled minu! Nagu me kõik teame, „vannitavad“ kassid end sageli selleks, et püsida puhtad. Kassid on puhtuseetalonid ja võtavad enda puhastamist tõsiselt. Tänu kasside karedale keelele ja süljele eemaldavad nad edukalt oma karvkattest soovimatu mustuse. Põnev fakt: keskmine kass veedab 15-20% oma päevast end pestes. "Kasside keel on kaetud väikeste näsadega, mis toimivad nii kammina, kui ta ennast hooldab, kui ka rasplina kõikide väikeste toidujäätmete kätte saamiseks luult või toidukausist,“ ütleb Marci Koski, sertifitseeritud kasside käitumise ja koolitamise konsultant ning Kassikäitumise lahendused omanik Washingtoni osariigis. Lisaks ilmselgele pesemise funktsioonile limpsivad mitmed kassid end ka seetõttu, et see rah