Otse põhisisu juurde

AUGUSTIS LEIDIS KODU 43 KASSI

 Tere taas!


Kätte on jõudnud kena septembrikuu ja paljudele tähendab see millegi uue algust. Kes läheb esimest korda kooli, kes juba õige mitmendat. Kes annab lubadusi rohkem sporti teha ja ebatervislikust eluviisist loobubuda ning kes teeb seoses kodu ja perega uued otsused.

Augustikuu tõi aga 43 kodutule kiisule selle päris oma kodu. Ja ka neil on ju septembrikuus nüüd kõik uus.

Rõõm on näha, et niipalju karvakerasid on saanud selle päris oma pesa, mida nad saavad oma KODUks kutsuda. Osadele kassipoegadele ongi see täitsa esimene kodu ja nad on enne olnud kenasti hoiukodus kassiemme hoole all. Samas mõned pisikesed on juba oma paari lühikese elukuu jooksul pidanud võitlema tänavaelu raskustega kuni nad Pesaleidjasse sattusid. 

Mõnele täiskasvanud kassile on samuti augustis kodu leida esmakordne kogemus kuna peale tänavaelu ja kassitoa polegi nad midagi muud kogenud. Samas on ka kiisusid kes leiavad taas kodu, ehk uue kodu, sest on selle kunagi kaotanud.

Need 43 ei pea enam mõtlema MIS see KODU on, vaid nemad saavad veeta oma mõnusad kassiaastad nüüd seal.

Kõik on uus septembrikuus! 

Toredad augustikuu karvapallid on Teie ees:


Ülemises reas: Pouncer ja Dracula (ärge laske ennast nimest häirida, Dracula on tegelikult muhe kass:))
All: Bindu ja Ganesha

Iiris ja Elis 
Kellel oli niipalju õnne, et kasuõdedena kasvanud said minna koos oma koju.
Preili ja Dart

Turbo Tiiger ja Siirius
Woody ja Liisa
Liisa läks koju koos Pounceriga.

Nagu ka pildilt näha siis need neli kassi said kahekaupa koju.
Ülemisel pildi olevad Happy ja Honey ootasid oma kodu hoiukodus 10 päeva vähem kui 3 aastat. Hoiukodu oli pisarais ja õnnepisarais, kuid see näitab, et kõigile leidub ükskord see õige pere.
Alumisel pildil on näha Lehmake ja Kuu, kes naudivad juba augusti algusest kodumõnusid.

Pesaleidaja kassitoas ei ole enam pikakarvalist Zicot kui ka nunnut Kriipsu. Mõlema pered käisid kassitoas nendega eelnevalt mitmed korrad tutvumas ja nüüd on neid mõlemal kodud.


Lalla ja Mira - koos koju!!!
Punane poiss Robert - veidi häbelik ja vajab kohanemiseks aega ja ehk on see neljas kodupakkuja nüüd see õige! Loodame väga!
Imeilusate silmadega Niff - uskuge või mitte, tema ootas hoiukodus 9 aastat, et lõpuks kohtuda oma päris inimesega.


Boss ja Ruffrunner
Puma ja Converse


Ramen ja Lauritz
Paulus ja Stop


Bellatrix
Terra ja Universum

Malviina ja Sushi
Rubiin ja Biscuit


Põhjatäht ja Freo
Vans ja Adidas

Salsa ja Tortilla
Maasikablondid kaksikud poisid läksd koju koos, et hakata reisima Soome ja Eesti vahel. 


Saigi läbi meie augustikuu kojuminejate nimekiri. Loodame, et septembris tuleb nimekiri pikem ja kirjum.
Muide, kas lugestite kokku mitu musta  või must-valget kassi kodu leidis? 
Ei lugenud. 
Vaadake uuesti, neid on seekord kõige rohkem.Annetust on võimalik teha helistades Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50€
900 0915 - kõne hind 15€
900 0905 - kõne hind 5€
Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!
Või tehes annetuse Pesaleidja MTÜ kontodele:

EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank
EE647700771001866844 LHV Pank

Jah, lugesid õigesti 22 musta või must-valget kassi oli piltidel :) 


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

5 märki, millega Su kass tahab Sulle öelda, et ta on õnnetu

Meie kassid on meie hindamatud kaaslased, kes pidevalt naeratuse näole toovad. Ilmselgelt soovime me neile alati parimat, kuid kuna kassikeelt me ei räägi, on sageli raske neid neljajalgseid mõista. Toome teile välja viis punkti, näpunäideteks ja tähelepanekuteks, mis aitaksid teil oma kassi paremini mõista ning nende heaolu kontrollida.  Taavi Ainult lebaks ja magaks. Kuigi see tundub väga tavaline kasside puhul, ei ole see päris nii. Kassidel võib kodus olles väga igav hakata. Kass, kes vaid magab ja lebab, võib olla lihtsalt alastimuleeritud. See tähendab, et tal pole piisavalt tegevust või mänguaega oma inimeselt. Võite mõelda, et kass ongi lihtsalt laisk – kuid, kui te saaksite oma kassilt selle kohta küsida, võib vastuseks olla lihtsalt see, et ta on oma igavusega leppinud. Sellised kassid ei liigu väga palju ning seetõttu tulevad ka terviseriskid, näiteks ülekaalulisus, diabeet ja liigeste probleemid. On oluline teha kindlaks, et kass saab piisavalt liikumist ja tähelepanu, et

HEA TEADA: neli punkti kassiküüntest, mida üks kassiomanik kindlasi teadma peaks!

 Kassid võivad küll kraapida mööblit, ronida mööda kardinaid ja oma küüntega muid asju lõhkuda, ent küüned on oluline osa kassi anatoomiast ning palju enamat kui näib. Toome Sulle põhilise info, mida Sa peaks teadma oma kassi küüntest. Allikas: Pixabay 1. Kassiküüned ei ole päris samad kui meie küüned. Kassiküüned on küll sarnased meie omadel, ent on üks suur erinevus - kassiküüned on osa nende varvaste luudest. Küüne kaotamine meie jaoks ei ole suur probleem, ent kassi jaoks on see põhimõtteliselt sama kui sõrme- või varbaotsa amputeerimine. Mistõttu mitte-mitte kunagi ei tohiks kassilt küüsi eemaldada. Õnneks on protseduur enamus loomakliinikutes ka taunitud. (mitmelpool maailmas on küll see tavaline, vt declawing ) 2. Kassiküüntel on olulised ülesanded. Kui meie küünte põhiliseks eesmärgiks on meie sõrmeotsi kaitsta, siis kasside jaoks on küüned palju enamat. Ülesanded, millega ilmselt kõik oleme kokku puutunud, on enesekaitse ja jahipidamine. Lisaks aitavad k

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v