Otse põhisisu juurde

Mida ütleb Sulle Su kassi magamisasend?

Me kõik teame, et kassid armastavad magada. Igal kassil on oma lemmikud kohad, kus magada ja kuidas magada. Tänases blogipostituses toome välja mõned huvitavad faktid, mida Su lemmiku magamisasend Sulle ütleb.

Allan
  1. Istudes tukkuja. Mõnikord kassid istuvad silmad kinni justkui nad magaksid, tegelikult nad vaid õrnalt tukuvad. Sellises asendis on nad kohe valmis põgenema, kui oht end ilmsile toob.
  2. Kerratõmbunud kiisupall. Kassidele meeldib mugavus ja ka soojus. Kui Su lemmik tõmbab end tugevalt kerra, ka saba ümber kere, siis ta tahab sooja. Soojust pakub talle ka turvatunnet. Lisaks turvab ta sedasi ka oma organeid, kui keegi peaks juhtuma teda ründama
  3. Leivapätsikiisu. Kui Sinu kass võtab nö leivapätsi kuju, pikutav nii, et kõik käpad on kõhu all, siis nad tunnevad end lõdvestunult ja vabalt. Kassid ei ole loomu poolest usaldavad, aga ta usaldab Sind. Tegelikult ta selles poosis enamasti päris ei maga, pigem vaid tukub vaikselt. Kui tuleb päris uni peale, siis ta enamasti vajub mugavalt ühele küljele.
  4. Kaisukiisu. Kui kass magab Sinu peal, siis ta tõeliselt usaldab Sind ja soovib olla Sinu läheduses. Naudi seda!
  5. Kõht taeva poole kiisu. Kui Su lemmik magab kõht taeva poole, siis see taaskord näitab usaldust, sest sedasi jäävad haavatavaks kõik tema kõige olulisemad organid. Kindlasti ei magaks ta sedasi, kui ta kardaks, et keegi teda rünnata võiks.
  6. Väljasirutatud "supermees". Kui Su lemmik magab justkui supermees, pikalt välja sirutatult, siis ei ole tal maailmas ühtegi muret! Enamasti on kassid, kes sedasi magavad, sügavas-sügavas unes.
  7. Kass karbis. Eks me kõik oleme näinud, kuidas kass armsalt karbis magab. Aga oled kunagi mõelnud, miks nad seda teevad? Tihtipeale läheb kass karpi magama just seetõttu, et ta soovib vaikust, privaatsust ja rahu, tahab magada nii, et mitte keegi teda ei segaks.

 Kuidas Sinu kassile tududa meeldib? Või on tal hoopis oma täiesti eriline tuduasend?

Allikad:
Cole & Marmelade

I Heart Cats

Allan: https://www.pesaleidja.ee/loomad/allan-4191/

----------------------------
AITA MEIL AIDATA

Pesaleidja kuulub Vabaühenduste Liidu heade annetuste kogujate nimekirja ning järgib annetuste kogumise head tava.

Iga ülekantud euroga saad aidata Pesaleidja kassitoas ja hoiukodudes olevaid kasse ja koeri!

Palun anneta endale sobiv summa Pesaleidja MTÜ kontole:
EE647700771001866844 LHV Pank
EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE404204278613732108 Coop Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank

Helista Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50 €
900 0915 - kõne hind 15 €
900 0905 - kõne hind 5 €
Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

7 põhjust, miks kassid armastavad VANNITUBE!

Oled mõelnud, miks Su kass armastab eriti vannitoas lebada või just sinna esimesena tormab, kui see uks avaneb? Kui oled kassidega kokku puutunud, siis arvatavasti juba tead, et enamik kiisusid armastavad vannitoas käia. Kas ka Sinu kass järgneb sulle vannituppa? Ehk ta hõõrub end Su jalgade vastu kui Sa seal oled? Võib-olla ta pikutab kraanikausis isegi siis, kui Sind seal pole? Ta võib suletud ukse taga kräunuda ning seda käpaga katsuda. Mõned kassid kipuvad justnimelt vannitoas palju tähelepanu küsima. Mis vannitubades siis ikkagi nii erilist on? Oleme ka meie seda mõelnud. Aga me mõtlesime välja! Ja jagame oma teadmisi nüüd ka Sinuga: VANNITUBA ON SUUREPÄRANE KOHT, KUS MÄNGIDA Vannituba võib mõne kassi jaoks hoopiski justkui mängutuba olla. Seal on vann, kus ringi tuisata, ning WC-paber, millega mängida. Seal pakuvad veel põnevust rätikud ja nagis rippuvad hommikumantlid. Kiisud võivad põrandal püherdada ja vannimatiga mängida. Kassil võib olla vannitoas väga lõbus, hoolimata sel

7 TOATAIME, MIS ON SU KASSILE OHUTUD

1. Tups-rohtliilia ehk pruudislepp Oma väljakutsuva välimusega meelitab see taim ligi ka kõige passiivsemad kassid. Kuna taim ajab palju võsusid, on võimalus taime paljundada ja lemmikule oma taim jätta.  Hooldamine: Tups-rohtliilia ei vaja palju tähelepanu. Taim vajab valgust, aga saab ka hämaramas kohas hakkama. Kasta tuleb siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.   2. Palmid Palmide liike on väga palju erinevaid, kuid mitte kõik ei ole ohutud kasidele. Mõned ohutud palmilised on  oja-raveenepalm (majesty palm), kuldviljakpalm, hobusesaba palm ja salongipalm. Peale selle, et nad on karvapallidele ohutud, on palmid ka head õhupuhastajad. Hooldamine: Vajavad pigem palju valgust, kasta alles siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.  3. Vesipahhiira Tegemist on vähenõudliku taimega, mis on kassisõbralikkusele veel ka dekoratiivne.  Hooldamine:  Otsest päikesevalgust ei soovi, kasta regulaarselt, kuid mitte lasta mullal täiesti ära kuivada ega liiga märg olla. 4. Bambus