Otse põhisisu juurde

Mida ütleb Sulle Su kassi magamisasend?

Me kõik teame, et kassid armastavad magada. Igal kassil on oma lemmikud kohad, kus magada ja kuidas magada. Tänases blogipostituses toome välja mõned huvitavad faktid, mida Su lemmiku magamisasend Sulle ütleb.

Allan
  1. Istudes tukkuja. Mõnikord kassid istuvad silmad kinni justkui nad magaksid, tegelikult nad vaid õrnalt tukuvad. Sellises asendis on nad kohe valmis põgenema, kui oht end ilmsile toob.
  2. Kerratõmbunud kiisupall. Kassidele meeldib mugavus ja ka soojus. Kui Su lemmik tõmbab end tugevalt kerra, ka saba ümber kere, siis ta tahab sooja. Soojust pakub talle ka turvatunnet. Lisaks turvab ta sedasi ka oma organeid, kui keegi peaks juhtuma teda ründama
  3. Leivapätsikiisu. Kui Sinu kass võtab nö leivapätsi kuju, pikutav nii, et kõik käpad on kõhu all, siis nad tunnevad end lõdvestunult ja vabalt. Kassid ei ole loomu poolest usaldavad, aga ta usaldab Sind. Tegelikult ta selles poosis enamasti päris ei maga, pigem vaid tukub vaikselt. Kui tuleb päris uni peale, siis ta enamasti vajub mugavalt ühele küljele.
  4. Kaisukiisu. Kui kass magab Sinu peal, siis ta tõeliselt usaldab Sind ja soovib olla Sinu läheduses. Naudi seda!
  5. Kõht taeva poole kiisu. Kui Su lemmik magab kõht taeva poole, siis see taaskord näitab usaldust, sest sedasi jäävad haavatavaks kõik tema kõige olulisemad organid. Kindlasti ei magaks ta sedasi, kui ta kardaks, et keegi teda rünnata võiks.
  6. Väljasirutatud "supermees". Kui Su lemmik magab justkui supermees, pikalt välja sirutatult, siis ei ole tal maailmas ühtegi muret! Enamasti on kassid, kes sedasi magavad, sügavas-sügavas unes.
  7. Kass karbis. Eks me kõik oleme näinud, kuidas kass armsalt karbis magab. Aga oled kunagi mõelnud, miks nad seda teevad? Tihtipeale läheb kass karpi magama just seetõttu, et ta soovib vaikust, privaatsust ja rahu, tahab magada nii, et mitte keegi teda ei segaks.

 Kuidas Sinu kassile tududa meeldib? Või on tal hoopis oma täiesti eriline tuduasend?

Allikad:
Cole & Marmelade

I Heart Cats

Allan: https://www.pesaleidja.ee/loomad/allan-4191/

----------------------------
AITA MEIL AIDATA

Pesaleidja kuulub Vabaühenduste Liidu heade annetuste kogujate nimekirja ning järgib annetuste kogumise head tava.

Iga ülekantud euroga saad aidata Pesaleidja kassitoas ja hoiukodudes olevaid kasse ja koeri!

Palun anneta endale sobiv summa Pesaleidja MTÜ kontole:
EE647700771001866844 LHV Pank
EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE404204278613732108 Coop Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank

Helista Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50 €
900 0915 - kõne hind 15 €
900 0905 - kõne hind 5 €
Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

5 märki, millega Su kass tahab Sulle öelda, et ta on õnnetu

Meie kassid on meie hindamatud kaaslased, kes pidevalt naeratuse näole toovad. Ilmselgelt soovime me neile alati parimat, kuid kuna kassikeelt me ei räägi, on sageli raske neid neljajalgseid mõista. Toome teile välja viis punkti, näpunäideteks ja tähelepanekuteks, mis aitaksid teil oma kassi paremini mõista ning nende heaolu kontrollida.  Taavi Ainult lebaks ja magaks. Kuigi see tundub väga tavaline kasside puhul, ei ole see päris nii. Kassidel võib kodus olles väga igav hakata. Kass, kes vaid magab ja lebab, võib olla lihtsalt alastimuleeritud. See tähendab, et tal pole piisavalt tegevust või mänguaega oma inimeselt. Võite mõelda, et kass ongi lihtsalt laisk – kuid, kui te saaksite oma kassilt selle kohta küsida, võib vastuseks olla lihtsalt see, et ta on oma igavusega leppinud. Sellised kassid ei liigu väga palju ning seetõttu tulevad ka terviseriskid, näiteks ülekaalulisus, diabeet ja liigeste probleemid. On oluline teha kindlaks, et kass saab piisavalt liikumist ja tähelepanu, et

HEA TEADA: neli punkti kassiküüntest, mida üks kassiomanik kindlasi teadma peaks!

 Kassid võivad küll kraapida mööblit, ronida mööda kardinaid ja oma küüntega muid asju lõhkuda, ent küüned on oluline osa kassi anatoomiast ning palju enamat kui näib. Toome Sulle põhilise info, mida Sa peaks teadma oma kassi küüntest. Allikas: Pixabay 1. Kassiküüned ei ole päris samad kui meie küüned. Kassiküüned on küll sarnased meie omadel, ent on üks suur erinevus - kassiküüned on osa nende varvaste luudest. Küüne kaotamine meie jaoks ei ole suur probleem, ent kassi jaoks on see põhimõtteliselt sama kui sõrme- või varbaotsa amputeerimine. Mistõttu mitte-mitte kunagi ei tohiks kassilt küüsi eemaldada. Õnneks on protseduur enamus loomakliinikutes ka taunitud. (mitmelpool maailmas on küll see tavaline, vt declawing ) 2. Kassiküüntel on olulised ülesanded. Kui meie küünte põhiliseks eesmärgiks on meie sõrmeotsi kaitsta, siis kasside jaoks on küüned palju enamat. Ülesanded, millega ilmselt kõik oleme kokku puutunud, on enesekaitse ja jahipidamine. Lisaks aitavad k

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v