Otse põhisisu juurde

KODU-UUDISED: FINN


Täna jagame toreda Finni rõõmsaid kodu-uudiseid. Mõnikord võid leida oma uue pereliikme isegi täiesti teda otsimata. Täpselt nii juhtus Finni perel. ;)

Finni pere kirjutab:

Tulin Pesaleidjasse oma emale kassi otsima, aga leidsime vastupidiselt kõigile ootustele hoopis endale kena kiisu nimega Finn, kes meiega 4. septembril Saksamaale, Münchenisse lendas.

Finn oli reisil äärmiselt tubli ja pidas lennu vahepeatusega Varssavis vapralt (ja kuivalt!) vastu, vist 3 korda näugus, aga see oli ka kõik. Ehk oli ka oma roll feromoonidel, mida eelnevalt loomapoe soovitusel reisikotti pihustasime. Püüdsin teda reisikotiga pidevalt süles hoida, vaid esimesel õhkutõusmisel pidin ta istme alla panema.

Nüüd on Finn juba pea nädal aega oma uues kodus, elab minu sõbraga kahekesi avaras kolmetoalises korteris, ja nende elu võiks kokku võtta sõnadega „Tants Finni ümber“, sest ta lihtsalt on nii nägus, tark ja ka isepäine, kellest on raske ilma paitamata mööda minna. Mänguasju jätkuks ka juba rohkem kui ühele kassile, mänguhoogude ajal kablutab Finn nagu herilaselt nõelata saanud ühest toast teise, oskab ka üksi palliga elu huvitavaks teha ning väga suures vallatushoos viskab sohvalt üle selja vabalt mõne salto.

Saime ka teada, et kaisukassil on küüned, aga ilmselt oli lihtsalt korraga liiga palju inimesi, kes kõik liiga valjult ja tema poole ülalt kummardudes rääkisid. Ka hiljem kodus oleme paar korda hoiatuskäppasid tunda saanud. Eriti kõhu pealt tahaks teda kaisutada-paitada, kui ta end mõnuga üle selja rullib,

aga siis peaksid ehk töökindad käes olema. Võib-olla ta seda ootabki, aga ehk ajaga õpime kassi rohkem tundma, siis ei võta igat sabavõngutust kui halva tuju märki. Võimalik, et ta tajub ka meie endi ettevaatlikkust puudutamisel ja teeb sellest omad järeldused - ahhaa, kahejalgsed tunnevad minu ees aukartust, väga hea!!! 

Õhtuti vaatab Finn meelsasti telekat, st viienda korruse akendest välja ning õhtul hilja välja minnes tahaks minuga hirmsasti kaasa tulla. Välisukse juures on vahel niisama ka paar korda näugunud. Oletame, et ta oli harjunud ikkagi väljas käima, tema reaktsioonid on just mängides väga kiired ja täpsed. 

Oleme Finni üle väga õnnelikud ja loodame, et ta seda samamoodi näeb. Magama minnes ja hellushoogude ajal ei jõua tema peaga puksude tegemistvajadust pea äragi rahuldada - nii armas kiisu!

Pikad paid Finnile Saksamaale!

Kui Sa oled ka Pesaleidjast omale pereliikme adopteerinud, siis anna ikka teada, kuidas teil läheb. :)

 ----

AITA MEIL AIDATA

Pesaleidja kuulub Vabaühenduste Liidu heade annetuste kogujate nimekirja ning järgib annetuste kogumise head tava.

Iga ülekantud euroga saad aidata Pesaleidja kassitoas ja hoiukodudes olevaid kasse ja koeri!

Palun anneta endale sobiv summa Pesaleidja MTÜ kontole:
EE647700771001866844 LHV Pank
EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE404204278613732108 Coop Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank

Helista Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50 €
900 0915 - kõne hind 15 €
900 0905 - kõne hind 5 €
Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

5 märki, millega Su kass tahab Sulle öelda, et ta on õnnetu

Meie kassid on meie hindamatud kaaslased, kes pidevalt naeratuse näole toovad. Ilmselgelt soovime me neile alati parimat, kuid kuna kassikeelt me ei räägi, on sageli raske neid neljajalgseid mõista. Toome teile välja viis punkti, näpunäideteks ja tähelepanekuteks, mis aitaksid teil oma kassi paremini mõista ning nende heaolu kontrollida.  Taavi Ainult lebaks ja magaks. Kuigi see tundub väga tavaline kasside puhul, ei ole see päris nii. Kassidel võib kodus olles väga igav hakata. Kass, kes vaid magab ja lebab, võib olla lihtsalt alastimuleeritud. See tähendab, et tal pole piisavalt tegevust või mänguaega oma inimeselt. Võite mõelda, et kass ongi lihtsalt laisk – kuid, kui te saaksite oma kassilt selle kohta küsida, võib vastuseks olla lihtsalt see, et ta on oma igavusega leppinud. Sellised kassid ei liigu väga palju ning seetõttu tulevad ka terviseriskid, näiteks ülekaalulisus, diabeet ja liigeste probleemid. On oluline teha kindlaks, et kass saab piisavalt liikumist ja tähelepanu, et

HEA TEADA: neli punkti kassiküüntest, mida üks kassiomanik kindlasi teadma peaks!

 Kassid võivad küll kraapida mööblit, ronida mööda kardinaid ja oma küüntega muid asju lõhkuda, ent küüned on oluline osa kassi anatoomiast ning palju enamat kui näib. Toome Sulle põhilise info, mida Sa peaks teadma oma kassi küüntest. Allikas: Pixabay 1. Kassiküüned ei ole päris samad kui meie küüned. Kassiküüned on küll sarnased meie omadel, ent on üks suur erinevus - kassiküüned on osa nende varvaste luudest. Küüne kaotamine meie jaoks ei ole suur probleem, ent kassi jaoks on see põhimõtteliselt sama kui sõrme- või varbaotsa amputeerimine. Mistõttu mitte-mitte kunagi ei tohiks kassilt küüsi eemaldada. Õnneks on protseduur enamus loomakliinikutes ka taunitud. (mitmelpool maailmas on küll see tavaline, vt declawing ) 2. Kassiküüntel on olulised ülesanded. Kui meie küünte põhiliseks eesmärgiks on meie sõrmeotsi kaitsta, siis kasside jaoks on küüned palju enamat. Ülesanded, millega ilmselt kõik oleme kokku puutunud, on enesekaitse ja jahipidamine. Lisaks aitavad k

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v