Otse põhisisu juurde

KODU-UUDISED: Pikasso, Pusskin ja Sass

Täna jagame toredaid kodu-uudiseid perest, kus on lausa KOLM Pesaleidja kassikest, üks neist ämma-äia juures!

Pikasso (heledam) ja Pusskin (tumedam)
 

Tegelikult, kui täpne olla, on minu nimel Pesaleidjast võetud kolm kassi. Kaks neist elavad minuga, üks minu ämma-äiaga. Kirjutan väheke neist kõigist, sest nad on nii toredad!

Pikasso, kes teie juures olles oli Lapi-Liisa, on minu hingeloom. Ta on meiega olnud 2016 aasta jaanuarist. Ta on nii leebe, nii hell, nii armastav ja armastust vajav. Algusest peale on tegemist olnud pigem kartliku loomaga, kes kardab valje helisid, järske liigutusi ning võõrastega harjumiseks vajab aega. Ka nende võõrastega, keda ta korduvalt näinud on. Kui meiega liitus teine kass, oli Pikasso mõnda aega haavunud, aga jagasime talle seda enam armastust ja hellust ja nüüd nad tolereerivad teineteist.

Teine minuga elav kiisu on Pusskin! Teil oli tema nimi Miu-Meow. Mäletan, et olin tööl, kui vaatasin korra Pesaleidja Facebooki lehte, ja sealt see pätt mulle vastu vaatas. Saatsin kiirelt abikaasale pildi, et vaata - sellel beebil on selline nägu, et ta tahab olla meie kass! Õnneks tahtiski. Kirjelduses oli, et tegemist on oma pesakonna kõige vaiksema ja rahulikuma loomaga ja kui see on endiselt nii, siis on mul kahju kõigist teistest, kes sellest pesakonnast kiisu võtsid. Muideks on Pusskinil 6.04.2021 sünnipäev! Pätt saab kaheseks juba. Pusskin on algusest peale olnud väga julge, kõik uued inimesed tuleb kohe üle vaadata ja siis nende jalge alla magama minna - diivanilt tõustes peab olema ettevaatlik, et kassi laiaks ei astu. Pusskin on ka see kass, kes võttis kohe omaks me novembri lõpus sündinud inimbeebi. Pikasso esialgu pelgas ja siiani pigem ei soovi lapsega koos hängida. Pusskin ronis peaegu kohe titele kaissu, valvas und, laseb enda peal harjutada kuidas peab tasakesi kiisule pai tegema... Ka siis kui nad mõlemad alles tited olid, jäi Pusskin oma jooksuhoos enne tekil mängivat beebit seisma ja jooksis ringiga mööda.

Pusskin, erinevalt Pikassost, ei ole üldse süleloom. Küll aga soovib ta Pikasso lähedust. Kui Pikasso magab, peab Pusskin sinna samasse magama saama. Pikasso seda alati kõrgelt ei hinda, aga peseb oma õe pea alati puhtaks, vahel sisiseb, vahel kõnnib lihtsalt minema. Üldiselt saavad nad hästi läbi, teevad lollusi koos ja on sõbrad koos. Elu kahe kassiga on imeline! Kõik peaks kaks kassi korraga võtma.

Sass
Kolmas kass, kes on minu nimel, sai võetud 2016 aasta suvel mu äiale. Tahtsime, et miski teda kodus hoiaks, et ta elu rahulikumalt võtaks, rääkisime kuid ja kuid kui tore on elu kassiga ja kui mees oma puhkuse ajal kodus oli, kirjutas mulle äkki, et isa on nõus - võtame kassi. Mul hakkas ka varsti puhkus, pidin ka sinna minema, panin omale kassituppa aja ja läksin kassi valima. Hinges väike värin - kuidas ma valin ainult ühe kassi? Ja kuidas ma valin kassi, kes ei hakka elama minuga?! Suhteliselt välistasin noored loomad, sest neil on tohutult energiat ja nad teevad tavaliselt palju lollusi. Istusin seal toas tükk aega, paitasin üht ja teist looma. Järsku istus üks paks kass mulle sülle, peksis teised laiali ja andis mulle mõista, et kaks kätt on tema paitamiseks. Üritasin vahepeal mehele pilte saata ja rääkida, et kas see kass sobiks, kui paksuke mind hammustas või käpaga lõi ja jälle teda mõlema käega paitasin. Kui vabatahtlik sisse astus, küsis naljaga: "Noh, kas Ingo saab koju?" Saigi.

See vabatahtlik oli Ingo Pesaleidjasse toonud ja tal oli ka hea meel, et kiisu koju saab. Mõned päevad hiljem läksin kassile järgi ja viisin ta uude koju - Muhu saarele. Üllatavalt kiiresti võttis (uue nimega) Sass oma uue kodu omaks, esimesel nädalal juba toimetas õues ringi. Olin hirmul, et kuna ta istus minu sülle, kas ta siis valis minu oma inimeseks, kui ta on mõeldud mu äiale. Aga mu hirm oli asjata - Sass vist teadis, kuhu ta minema peab, sest paremat elukohta talle tõenäoliselt polegi olemas. Sass on igalpool asjaline juures. Kui ta õue tahab, läheb istub inimese ette ja vaatab pingsalt otsa. Kui sellele ei reageerita, tuleb mjäu. Kui ta tuppa tahab, leiab ta toa, kus keegi on ja istub aknal. Enamjaolt köögiaknal, aga on ka ette tulnud, et keset ööd kolistab magamistoa akende taga. Oma hoovist on ta ära ajand teisi külakasse ning ka mõned rebased. Igal suvel jookseb ta oma kehakaalu maha, talvel kogub jälle asemele. Käisin just teda Muhus vaatamas. Ta on endiselt eluga nii rahul, siblib toa ja õue vahet, magab voodis nagu õige boss kunagi ja sööb ka ainult head ja paremat.

Kirja lõpetades istub Pusskin mu ees, Pikasso mu selja taga ja Sass tõenäoliselt üritab end uuesti õue kaubelda, et paari minuti pärast jälle tuppa küsida.

Pikad-pikad paid Pikassole, Pusskinile ja Sassile! :) 

----

AITA MEIL AIDATA

Pesaleidja kuulub Vabaühenduste Liidu heade annetuste kogujate nimekirja ning järgib annetuste kogumise head tava.

Iga ülekantud euroga saad aidata Pesaleidja kassitoas ja hoiukodudes olevaid kasse ja koeri!

Palun anneta endale sobiv summa Pesaleidja MTÜ kontole:
EE647700771001866844 LHV Pank
EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE404204278613732108 Coop Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank

Helista Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50 €
900 0915 - kõne hind 15 €
900 0905 - kõne hind 5 €
Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

Miks mu kass mind limpsib?

Kassid teevad mitmeid asju, mis panevad meid imestama ja tekitavad küsimusi. Kas oled kunagi mõelnud, miks su kass sind limpsib? Inimestena ei jookse me ringi ega limpsi neid, kes meile meeldivad. Oleme nüüd aga teada saanud, miks sinu kass sind limpsib. Apelsin Sa oled minu! Nagu me kõik teame, „vannitavad“ kassid end sageli selleks, et püsida puhtad. Kassid on puhtuseetalonid ja võtavad enda puhastamist tõsiselt. Tänu kasside karedale keelele ja süljele eemaldavad nad edukalt oma karvkattest soovimatu mustuse. Põnev fakt: keskmine kass veedab 15-20% oma päevast end pestes. "Kasside keel on kaetud väikeste näsadega, mis toimivad nii kammina, kui ta ennast hooldab, kui ka rasplina kõikide väikeste toidujäätmete kätte saamiseks luult või toidukausist,“ ütleb Marci Koski, sertifitseeritud kasside käitumise ja koolitamise konsultant ning Kassikäitumise lahendused omanik Washingtoni osariigis. Lisaks ilmselgele pesemise funktsioonile limpsivad mitmed kassid end ka seetõttu, et see rah

5 märki, millega Su kass tahab Sulle öelda, et ta on õnnetu

Meie kassid on meie hindamatud kaaslased, kes pidevalt naeratuse näole toovad. Ilmselgelt soovime me neile alati parimat, kuid kuna kassikeelt me ei räägi, on sageli raske neid neljajalgseid mõista. Toome teile välja viis punkti, näpunäideteks ja tähelepanekuteks, mis aitaksid teil oma kassi paremini mõista ning nende heaolu kontrollida.  Taavi Ainult lebaks ja magaks. Kuigi see tundub väga tavaline kasside puhul, ei ole see päris nii. Kassidel võib kodus olles väga igav hakata. Kass, kes vaid magab ja lebab, võib olla lihtsalt alastimuleeritud. See tähendab, et tal pole piisavalt tegevust või mänguaega oma inimeselt. Võite mõelda, et kass ongi lihtsalt laisk – kuid, kui te saaksite oma kassilt selle kohta küsida, võib vastuseks olla lihtsalt see, et ta on oma igavusega leppinud. Sellised kassid ei liigu väga palju ning seetõttu tulevad ka terviseriskid, näiteks ülekaalulisus, diabeet ja liigeste probleemid. On oluline teha kindlaks, et kass saab piisavalt liikumist ja tähelepanu, et