Otse põhisisu juurde

2013. aasta kokkuvõte

Taas on üks aasta mööda läinud ja kätte jõudnud uus. Meil on hea meel teile teatada, et saame 2013. aasta rõõmsalt kokku võtta ning patsutada endale seljale tehtud töö eest. Võib öelda, et saame tulemustega rahule jääda. 2013. aasta oli meie jaoks edukas.

2012. aasta oktoobris avatud Pesaleidja kassituba Tallinnas on oma hoo sisse saanud ning praegu on seal oma uusi kodusid ootamas 62 kassi. Igapäevaselt käivad meil abis paarkümmend vabatahtlikku, kes hoiavad kassitoa puhtana ning loomad tervete ja õnnelikena. Pea teist sama palju on veel paitajaid ning pöidlahoidjaid, kes nõu ja jõuga teinekord appi tulevad kui vaja. Ka hoiukodude arv on meil suure hooga kasvanud ning meid on kokku nüüdseks juba 55. Hoiukodudes on oma ajutise sooja pesa leidnud hetkel 108 kassi. Kokku on meie hoolealuste arv aastaga pea kahekordistunud. 

Üks meie värskeimatest koduootajatest -
Virumaa kodutute loomade varjupaigast pärit Lille

Neist kõige pikemaajalisem ootaja on oma päriskodu oodanud juba üle 5 aasta. Kimi jõudis Viljandi kodutute loomade varjupaika juba 2008. aasta 10. septembril väikese kassipojana. Iga aasta kevade saabudes jõuab varjupaikade ja loomadega tegelevate MTÜdeni sadu teateid leitud kassipoegadest. Nii ka sel aastal. Meieni jõudsid kümnete kui mitte sajakonna leitud kassipoja teated. Võitlus pisikeste hingede eest ei ole lihtne. Sel aastal saime tunda nii päästetud hingede võidurõõmu mitmete elule tagasi poputatud pesakondade näol - üheks selliseks meie lasteaia kassibeebid, kellest kõik praeguseks hetkeks juba oma päriskodudes nurruvad. Kahjuks tuli sel aastal ka võitluses alla jääda. Loodame, et pisikeste Haiku ja Maya kaotus pani vähemalt mõne inimese mõtlema oma kassi steriliseerimise ja kastreerimise peale. 

Üle 5 aasta oma päriskodu oodanud Kimi

Oma päriskodu leidsid sel aastal meie hoolealustest endale uued kodud täpselt 300 kassi ja 5 koera. Pesaleidja kaudu leidsid endale uued kodud ka üks küülik ning kaks rotipoissi. 2013. aasta tõi uued kodud ka mõndadele meie veteranidest koduootajatele. Päriskodus saavad nüüd nurruda 6 aastat oodanud kolme käpaga Kessu ja sama kaua oodanud Aadu, kes oli üks Viljandi kodutute loomade varjupaiga esimestest elanikest. Oma kodus sai jõulud veeta ka imearmas Küpsis, kes oma kodu pidi ootama veidike vähem - kõigest viis aastat. Oma kodu leidis ka vahva vanahärra Maksi, kes siinsamas blogis oma askeldustest jutustas. Peatselt saate lugeda juba tema viimast postitust, mille ta teeb oma päriskodust.

Kessu uues kodus koos oma uue parima sõbra Muffiniga

Ka mitmed võitlused pisikeste hingede eest jäävad 2013. aastasse. Ühe meie hoiukodu päevad olid mitme kuu jooksul täis ravivõimlemist ja massaaži koos pisikese kassitüdruku Toffeega, kes leiti kahe murtud käpaga. Arstid arvasid alguses, et vähemalt üks käppadest tuleb amputeerida. Õnneks jäi tema leidja endale kindlaks ning palus arstidel anda endast parim. Praeguseks saame rõõmuga teatada, et see palve oli asja eest - tänaseks on kõik liigesed ja närvid kiisu käppades taastunud ning Toffee käpad on täiesti terved. Tänaseks nurrub ta oma päriskodus Soomes. Ka koer Benjamin jõudis meieni sarnase murega - auto alla jäänuna murdis ta lausa oma 3 käpa luud. Praeguseks on Benjil kõik operatsioonid möödas ning käimas on taastusravi. Peatselt saab ta minna oma päriskoju.

Rõõmsameelne Benjamin enne järjekordset operatsiooni

2013. aastasse saab kirja panna ka mitu totaalset muutujat. Nii on meie tublid vabatahtlikud mitu arga ja metsikut kassi oma hoole ja armastusega muutnud paimaiasteks sülekiisudeks. Meeldejäävaimad neist kindlasti Tiitsu, aga ka Sindi ja Flossu. Meil on hea meel selle üle, et ka mitmed kodupakkujad ei ole tagasi kohkunud selle ülesande eest ning kodusid on leidnud ka mitmed arad kassid. 

Imeilus, aga väga arg Lumivalgeke, kes ka 2013. aastal endale kodu leidis

Aasta jooksul sai meie kiisudega käidud ka mitmetel sündmustel oma tegevust tutvustamas. Neist edukaimateks võib lugeda kindlasti osalemist novembris Laps ja Pere messil, tänu millele leidsid otseselt 3 meie hoolealust omale päriskodud - nüüd nurruvad soojades kodudes Enrique, Kaks Triipu ja Noora. Kindlasti levis hea sõna meist tänu messile veel kümnete ja sadade inimesteni. Väga hästi läks meil ka aprillis ZooExpo kassinäitusel, kust läks otse koju meie hallitriibuline Sheba. Ja kõikide suureks üllatuseks sai tõukassidega võisteldes uhke kolmanda koha publiku lemmiku valimises meie armas Matilda.

2013. aastast võikski kirjutama jääda. Loodetavasti kujuneb ka 2014. aasta meie jaoks edukaks. Meie väsimatud vabatahtlikud ning hoiukodud töötavad selle nimel igapäevaselt. Ka teie head sõbrad - toetajad, annetajad, pöidlahoidjad, kodupakkujad, kasside paitajad, fotograafid ja fännid - olete andnud olulise panuse meie tegevusse. Ilma teieta ei oleks me seda suutnud. 

Meie rõõmsameelne vabatahtlike pere ühisel jõuluistumisel koos kassidega

Meie vabatahtlike ja hoiukodude pere soovib teile kõigile rõõmurohket ja edukat uut aastat!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra!

Laa-Laa Sõbrapäev ei ole enam kaugel ja seega tõstatame taas ühe olulise küsimuse - äkki Sinu neljajalgne sõber sooviks omale omasugust sõpra?   Paljud pered, kus on mitu kassi, ütlevad, et mitu kassi on ikka parem kui üks. Nad mängivad koos, kaisutavad koos, teevad pättusi koos. Arusaadavalt on muutus hirmutav ning päris iga kass ei lepi sellega, et peab oma tudukohti ja tähelepanu jagama. Toome täna Sulle 4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra! 1. Su kassile meeldib mängida ! Kas Su kass on mänguline ja tundub, et tal on lõputult energiat? Kui lisate teise kassi, kellega koos mürgeldada ja mängida. Kaks aktiivset kiisut saavad üksteisele seltsi pakkuda, kui Sa ise pead kodust eemal olema või millegi muuga tegelema. PS! Tihtipeale arvatakse, et kassidele meeldib üksi olla. Ent tegelikult on kassid seltskondlikud loomad ning vähene suhtlus võib neis tekitada stressi ja depressiooni. Loore 2. Su kass on väga armastav. Kui Su kass on väga arm

Miks mu kass mind limpsib?

Kassid teevad mitmeid asju, mis panevad meid imestama ja tekitavad küsimusi. Kas oled kunagi mõelnud, miks su kass sind limpsib? Inimestena ei jookse me ringi ega limpsi neid, kes meile meeldivad. Oleme nüüd aga teada saanud, miks sinu kass sind limpsib. Apelsin Sa oled minu! Nagu me kõik teame, „vannitavad“ kassid end sageli selleks, et püsida puhtad. Kassid on puhtuseetalonid ja võtavad enda puhastamist tõsiselt. Tänu kasside karedale keelele ja süljele eemaldavad nad edukalt oma karvkattest soovimatu mustuse. Põnev fakt: keskmine kass veedab 15-20% oma päevast end pestes. "Kasside keel on kaetud väikeste näsadega, mis toimivad nii kammina, kui ta ennast hooldab, kui ka rasplina kõikide väikeste toidujäätmete kätte saamiseks luult või toidukausist,“ ütleb Marci Koski, sertifitseeritud kasside käitumise ja koolitamise konsultant ning Kassikäitumise lahendused omanik Washingtoni osariigis. Lisaks ilmselgele pesemise funktsioonile limpsivad mitmed kassid end ka seetõttu, et see rah