Otse põhisisu juurde

Kuidas meie juurde jõudsid Adeele ja Adriana ehk miks kaks kassi on parem kui üks

Antud kodu-uudise kirjutas meile Adeele ja Adriana uus pere, julgustamaks inimesi võtma kaks kassi korraga ning mitte lahutama suurtest sõpradest kasse.

Meie võtsime Adeele ja Adriana selle aasta augustis, pärast seda kui meile väga armastatud kiisu Pätu läks vikerkaare taha teiste kiisudega mängima. Kahjuks oli meil väga ebameeldiv juhus, tänu millele satus meie vana kass Pätu Viljandi mnt varjupaika. Kui Pätule järgi läksime oli Pätu loid ja nohune. Meile muidugi öeldi, et lihtne gripp ja on vaja tilgutada ja anda rohtusid. Kahjuks ei pidanud juba vanas eas Pätukene vastu.

Kuna meel oli kurb ja kodu tühi ning puudus kodutunne, siis mõtlesime uue kassi võtmise peale. Me ei jõudnud hakata varjupaikasid läbikäima, kui Facebooki uudistevoos tuli mulle ette pilt Adrianast ja Adeelest. Kaks armast tiigri tüdrukut, kes ei karda midagi. Ja nii armas pilt, kuidas koos mängisid. Sel hetkel ma teadsin ja tundsin, et need on meie uued pereliikmed. Algne plaan oli võtta üks kiisu, kuid sel hetkel kui nägime nende pilti, siis oli selge, et neid me lahutada ei saa. Ja niimoodi nad sama päeva õhtul meie juurde tulid.

Lahutamatud kaksikud Adeele ja Adriana


Kahjuks ei kestnud uue kodu rõõmud kaua. Üks kiisudest jäi jubedalt haigeks, ei mänginud ega söönud. Kohe kiiresti sai sõidetud arsti juurde. Käisime mitmeid ja mitmeid kordi, tehti röntgen ja võeti erinevaid analüüse, kuid keegi aru ei saanud, mis viga. Selgus saabus siis, kui juttu tuli vanast kiisust Pätust ja Viljandi mnt'st. See arvatav "lihtne gripp" mille Pätu sai, oli hoopis kassikatk. Ja tuli välja, siis see on kõige hullem haigus, mille kass võib läbi põdeda ja mille haigustekitajad jäävad korterisse sisse umbes pooleks aastaks. Oleks keegi meile Viljandi mnt seda maininud, siis poleks kindlasti Adeele ja Adriana meie juures. Adrianale anti kõigest 5-20% ellujäämise võimalust. Nutt oli kurgus.

Üksteist hoiti ja toetati ka haigena


Hakkas pikk ja kulukas ravimine. Öösel olime üleval ja panime talle tilgutit iga 3 h tagant. Tegime pidevalt süste ja sundisime sööma kasside pasteeti. Koguaeg panime külje alla soojakotte ja hoidsime kaisus soojas. Ja ma ei kujuta ette, mis oleks saanud, kui me oleks need kaks pisikest õde lahutanud. Tervem õde Adeele käis enda õekest koguaeg pesemas ja soojendamas. Ta oli koguaeg tema kõrval talle toeks.

Pärast pikka ja pikka ravimist hakkas Adriana terveks saama. Rõõm oli suur seni, kuni kahjuks jäi ka teine kass Adeele haigeks. Ja jälle hakkas pihta sama pikk ja raske ravimine. Ja kui muidu oli Adeele käinud õekest koguaeg pesemas, siis nüüd aitas Adriana enda õekese puhtaks pesta, kuna nüüd oli ju tema õeke haige ja vajas abi.

Tänaseks on mõlemad ilusti terved ja väga aktiivsed kiisukesed. Ma olen täiesti kindel, et nad jäid elama tänu üksteise olemas olemisele. Kui Adriana oli haige, siis käis Adeele teda pesemas ja soojendamas, ning kui Adeele jäi haigeks, siis õde tegi tema jaoks sama. Seega see lause Pesaleidja kodulehel, et õed Adriana ja Adeele on tõelised tiigrikutsud ja ei karda midagi, see vastab täitsa tõele :) Nad seljatasid koos kõige hullema haiguse ning on super armsad õeraasud üksteisele.

Koos saavad nad kõigist raskustest üle


Nad on tõeliselt üksteisesse kiindunud. Nad magavad koos, nad söövad koos, käivad liivakastis koos ja muidugi ka mängivad ja teevad pättust koos. Seega ma koputan natukene inimeste südametunnistusele, et jumala eest mitte lahutada Datot ja Täpsi.


Nüüdseks on Adeele ja Adriana suured ja tugevad kiisupreilid. Kõikide mänguasjade seas nende lemmik on patsikumm. Adriana on nagu koera eest, kellele sa võid tund aega patsikummi visata ja ta toob selle sulle ära. Lemmik koht magamiseks on voodi peal olev lambanahk, mida mõlemad millegi pärast usinalt pesevad. Ja eks nad ole sellised krutskeid täis õnnelikud preilid.

Lemmik-mänguasjaks on tüdrukutel patsikumm

Kommentaarid

  1. Oi kui meeldiv, et mul ei ole ainuke kass, kes koera mängib :)

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

7 põhjust, miks kassid armastavad VANNITUBE!

Oled mõelnud, miks Su kass armastab eriti vannitoas lebada või just sinna esimesena tormab, kui see uks avaneb? Kui oled kassidega kokku puutunud, siis arvatavasti juba tead, et enamik kiisusid armastavad vannitoas käia. Kas ka Sinu kass järgneb sulle vannituppa? Ehk ta hõõrub end Su jalgade vastu kui Sa seal oled? Võib-olla ta pikutab kraanikausis isegi siis, kui Sind seal pole? Ta võib suletud ukse taga kräunuda ning seda käpaga katsuda. Mõned kassid kipuvad justnimelt vannitoas palju tähelepanu küsima. Mis vannitubades siis ikkagi nii erilist on? Oleme ka meie seda mõelnud. Aga me mõtlesime välja! Ja jagame oma teadmisi nüüd ka Sinuga: VANNITUBA ON SUUREPÄRANE KOHT, KUS MÄNGIDA Vannituba võib mõne kassi jaoks hoopiski justkui mängutuba olla. Seal on vann, kus ringi tuisata, ning WC-paber, millega mängida. Seal pakuvad veel põnevust rätikud ja nagis rippuvad hommikumantlid. Kiisud võivad põrandal püherdada ja vannimatiga mängida. Kassil võib olla vannitoas väga lõbus, hoolimata sel

7 TOATAIME, MIS ON SU KASSILE OHUTUD

1. Tups-rohtliilia ehk pruudislepp Oma väljakutsuva välimusega meelitab see taim ligi ka kõige passiivsemad kassid. Kuna taim ajab palju võsusid, on võimalus taime paljundada ja lemmikule oma taim jätta.  Hooldamine: Tups-rohtliilia ei vaja palju tähelepanu. Taim vajab valgust, aga saab ka hämaramas kohas hakkama. Kasta tuleb siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.   2. Palmid Palmide liike on väga palju erinevaid, kuid mitte kõik ei ole ohutud kasidele. Mõned ohutud palmilised on  oja-raveenepalm (majesty palm), kuldviljakpalm, hobusesaba palm ja salongipalm. Peale selle, et nad on karvapallidele ohutud, on palmid ka head õhupuhastajad. Hooldamine: Vajavad pigem palju valgust, kasta alles siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.  3. Vesipahhiira Tegemist on vähenõudliku taimega, mis on kassisõbralikkusele veel ka dekoratiivne.  Hooldamine:  Otsest päikesevalgust ei soovi, kasta regulaarselt, kuid mitte lasta mullal täiesti ära kuivada ega liiga märg olla. 4. Bambus