Otse põhisisu juurde

Kuidas meie juurde jõudsid Adeele ja Adriana ehk miks kaks kassi on parem kui üks

Antud kodu-uudise kirjutas meile Adeele ja Adriana uus pere, julgustamaks inimesi võtma kaks kassi korraga ning mitte lahutama suurtest sõpradest kasse.

Meie võtsime Adeele ja Adriana selle aasta augustis, pärast seda kui meile väga armastatud kiisu Pätu läks vikerkaare taha teiste kiisudega mängima. Kahjuks oli meil väga ebameeldiv juhus, tänu millele satus meie vana kass Pätu Viljandi mnt varjupaika. Kui Pätule järgi läksime oli Pätu loid ja nohune. Meile muidugi öeldi, et lihtne gripp ja on vaja tilgutada ja anda rohtusid. Kahjuks ei pidanud juba vanas eas Pätukene vastu.

Kuna meel oli kurb ja kodu tühi ning puudus kodutunne, siis mõtlesime uue kassi võtmise peale. Me ei jõudnud hakata varjupaikasid läbikäima, kui Facebooki uudistevoos tuli mulle ette pilt Adrianast ja Adeelest. Kaks armast tiigri tüdrukut, kes ei karda midagi. Ja nii armas pilt, kuidas koos mängisid. Sel hetkel ma teadsin ja tundsin, et need on meie uued pereliikmed. Algne plaan oli võtta üks kiisu, kuid sel hetkel kui nägime nende pilti, siis oli selge, et neid me lahutada ei saa. Ja niimoodi nad sama päeva õhtul meie juurde tulid.

Lahutamatud kaksikud Adeele ja Adriana


Kahjuks ei kestnud uue kodu rõõmud kaua. Üks kiisudest jäi jubedalt haigeks, ei mänginud ega söönud. Kohe kiiresti sai sõidetud arsti juurde. Käisime mitmeid ja mitmeid kordi, tehti röntgen ja võeti erinevaid analüüse, kuid keegi aru ei saanud, mis viga. Selgus saabus siis, kui juttu tuli vanast kiisust Pätust ja Viljandi mnt'st. See arvatav "lihtne gripp" mille Pätu sai, oli hoopis kassikatk. Ja tuli välja, siis see on kõige hullem haigus, mille kass võib läbi põdeda ja mille haigustekitajad jäävad korterisse sisse umbes pooleks aastaks. Oleks keegi meile Viljandi mnt seda maininud, siis poleks kindlasti Adeele ja Adriana meie juures. Adrianale anti kõigest 5-20% ellujäämise võimalust. Nutt oli kurgus.

Üksteist hoiti ja toetati ka haigena


Hakkas pikk ja kulukas ravimine. Öösel olime üleval ja panime talle tilgutit iga 3 h tagant. Tegime pidevalt süste ja sundisime sööma kasside pasteeti. Koguaeg panime külje alla soojakotte ja hoidsime kaisus soojas. Ja ma ei kujuta ette, mis oleks saanud, kui me oleks need kaks pisikest õde lahutanud. Tervem õde Adeele käis enda õekest koguaeg pesemas ja soojendamas. Ta oli koguaeg tema kõrval talle toeks.

Pärast pikka ja pikka ravimist hakkas Adriana terveks saama. Rõõm oli suur seni, kuni kahjuks jäi ka teine kass Adeele haigeks. Ja jälle hakkas pihta sama pikk ja raske ravimine. Ja kui muidu oli Adeele käinud õekest koguaeg pesemas, siis nüüd aitas Adriana enda õekese puhtaks pesta, kuna nüüd oli ju tema õeke haige ja vajas abi.

Tänaseks on mõlemad ilusti terved ja väga aktiivsed kiisukesed. Ma olen täiesti kindel, et nad jäid elama tänu üksteise olemas olemisele. Kui Adriana oli haige, siis käis Adeele teda pesemas ja soojendamas, ning kui Adeele jäi haigeks, siis õde tegi tema jaoks sama. Seega see lause Pesaleidja kodulehel, et õed Adriana ja Adeele on tõelised tiigrikutsud ja ei karda midagi, see vastab täitsa tõele :) Nad seljatasid koos kõige hullema haiguse ning on super armsad õeraasud üksteisele.

Koos saavad nad kõigist raskustest üle


Nad on tõeliselt üksteisesse kiindunud. Nad magavad koos, nad söövad koos, käivad liivakastis koos ja muidugi ka mängivad ja teevad pättust koos. Seega ma koputan natukene inimeste südametunnistusele, et jumala eest mitte lahutada Datot ja Täpsi.


Nüüdseks on Adeele ja Adriana suured ja tugevad kiisupreilid. Kõikide mänguasjade seas nende lemmik on patsikumm. Adriana on nagu koera eest, kellele sa võid tund aega patsikummi visata ja ta toob selle sulle ära. Lemmik koht magamiseks on voodi peal olev lambanahk, mida mõlemad millegi pärast usinalt pesevad. Ja eks nad ole sellised krutskeid täis õnnelikud preilid.

Lemmik-mänguasjaks on tüdrukutel patsikumm

Kommentaarid

  1. Oi kui meeldiv, et mul ei ole ainuke kass, kes koera mängib :)

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

5 märki, millega Su kass tahab Sulle öelda, et ta on õnnetu

Meie kassid on meie hindamatud kaaslased, kes pidevalt naeratuse näole toovad. Ilmselgelt soovime me neile alati parimat, kuid kuna kassikeelt me ei räägi, on sageli raske neid neljajalgseid mõista. Toome teile välja viis punkti, näpunäideteks ja tähelepanekuteks, mis aitaksid teil oma kassi paremini mõista ning nende heaolu kontrollida.  Taavi Ainult lebaks ja magaks. Kuigi see tundub väga tavaline kasside puhul, ei ole see päris nii. Kassidel võib kodus olles väga igav hakata. Kass, kes vaid magab ja lebab, võib olla lihtsalt alastimuleeritud. See tähendab, et tal pole piisavalt tegevust või mänguaega oma inimeselt. Võite mõelda, et kass ongi lihtsalt laisk – kuid, kui te saaksite oma kassilt selle kohta küsida, võib vastuseks olla lihtsalt see, et ta on oma igavusega leppinud. Sellised kassid ei liigu väga palju ning seetõttu tulevad ka terviseriskid, näiteks ülekaalulisus, diabeet ja liigeste probleemid. On oluline teha kindlaks, et kass saab piisavalt liikumist ja tähelepanu, et

HEA TEADA: neli punkti kassiküüntest, mida üks kassiomanik kindlasi teadma peaks!

 Kassid võivad küll kraapida mööblit, ronida mööda kardinaid ja oma küüntega muid asju lõhkuda, ent küüned on oluline osa kassi anatoomiast ning palju enamat kui näib. Toome Sulle põhilise info, mida Sa peaks teadma oma kassi küüntest. Allikas: Pixabay 1. Kassiküüned ei ole päris samad kui meie küüned. Kassiküüned on küll sarnased meie omadel, ent on üks suur erinevus - kassiküüned on osa nende varvaste luudest. Küüne kaotamine meie jaoks ei ole suur probleem, ent kassi jaoks on see põhimõtteliselt sama kui sõrme- või varbaotsa amputeerimine. Mistõttu mitte-mitte kunagi ei tohiks kassilt küüsi eemaldada. Õnneks on protseduur enamus loomakliinikutes ka taunitud. (mitmelpool maailmas on küll see tavaline, vt declawing ) 2. Kassiküüntel on olulised ülesanded. Kui meie küünte põhiliseks eesmärgiks on meie sõrmeotsi kaitsta, siis kasside jaoks on küüned palju enamat. Ülesanded, millega ilmselt kõik oleme kokku puutunud, on enesekaitse ja jahipidamine. Lisaks aitavad k

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v