Otse põhisisu juurde

RUBRIIK PESALEIDJAD : ANIA


Ania hoiukoduliste Martini ja Kraapsuga
Nimi: Ania

Vanus: 21

Millal liitusid Pesaleidjaga?:

Liitusin Pesaleidjaga septembrikuus 2018. aastal.

Sinu roll Pesaleidjas:

Olen vabatahtlik. Vastan praktikantide kirjale, kes soovivad sooritada oma praktikat Pesaleidjas ja lepime sobiva aja kokku. Vastan venekeelsete kirjadele, vahepeal pildistan kasse ja mul on ka oma hoolealused nagu teistel vabatahtlikel, kelle eest ma hoolitsen ja aitan leida sobiva kodu.

Kuidas sattusid Pesaleidjasse?

Sattusin Pesaleidja Facebooki kaudu. Üks tuttav jagas sõpradega kuulutust, et Pesaleidja otsib vabatahtlikke. Mulle tundus huvitav väljakutse ja otsustasin proovida.

Millega tegeled väljaspool Pesaleidjat?

Väljaspool Pesaleidjat olen Eesti Kunstiakadeemia fotograafia eriala tudeng ja töötan lemmikloomakaupluses.

Kas Sul on omal kodus loomi?

Ma pakun hoiukodu ühele triibikule. Tema nimi on Kraaps. Ta on umbes 3 aastat vana ja on pärit Saaremaa Turvakodust. Kraaps on olnud ühel perel hoiukodus, kui ta leiti tänavalt, pärast ta leidis kodu, aga omanik loobus kassist. Ma olen mõelnud kassi võtmise peale, aga kuna olen näinud, et nii palju kasse on hädas ning vajavad peavarju ja kodusoojust, siis otsustasin Kraapsu oma tiiva alla võtta. Ta on suurepärase iseloomuga kass, kes tunneb rõõmu, kui teda paitatakse. Ta mitte kunagi ei kriimusta ega hammusta ja armastab käia õues, aga muidugi traksides ja jalutusrihmaga. Õues Kraapsule meeldib natuke puu otsas ronida ja uudistada maailma.

Mida on koostöö Pesaleidjaga Sulle õpetanud?

Ania ja Kesha
Koostöö Pesaleidjaga on õpetanud mind olema kannatlik. On olnud päevad, kui pidime olema kassitoas kella 15st ööni, sest on olnud palju tööd - kas ravide tegemine võtab kauem aega või tuleb mõni erakorraline olukord, näiteks kass saab teistega kaklemise tõttu vigastusi. Kuigi võib-olla sa oled planeerinud olla kassitoas kuni kella 18ni, aga plaanid võivad muutuda ning sa pead olema kannatlik ja kassitoas kasse abistama, märkmata kui palju aega sul tegelikult planeeritud oli.

Mis valmistab Sulle vabatahtlikuks olemisel kõige rohkem rõõmu ja mis on Su jaoks kõige raskem?

Kõige rohkem rõõmu saan kui saadan kassi koju või kui saan teada, et kass, kellel on olnud kehv tervis või kaua kodu otsinud, on  leidnud kodu.

Kõige raskem on näha, kuidas mõned kassid tunnevad valu ja kes on sunnitud puuris istuma kauem kui teised oma tervisemurede pärast.

Kas Sa tahad midagi inimestele edasi öelda?

Tahaks julgustada inimesi kas kassi varjupaigast adopteerima või hoiukodu pakkuma. Kui võtad kassi varjupaigast, siis päästad kassi tänavaelust ja toetad varjupaiga tegemist, et saaks rohkem loomi aidata. Hoiukodu pakkudes, päästad kassi varjupaigas puuris elamisest. Mõned kassid on sunnitud palju aega veetma puuris sellepärast, et saavad eri- või ravitoitu ega süüa krõbinaid, mida teised söövad, mistõttu nad ei saa vabapidamistoas olla koos teistega. Nad kiiremas korras vajavad hoiukodu. Samuti ka kassid, kes ei saa läbi teiste kassidega või kellel stressi pärast on krooniline nohu või vesised silmad.

Kui Sa soovid ka liituda meie toreda tiimiga, siis piilu siia! 💕💕💕

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

5 märki, millega Su kass tahab Sulle öelda, et ta on õnnetu

Meie kassid on meie hindamatud kaaslased, kes pidevalt naeratuse näole toovad. Ilmselgelt soovime me neile alati parimat, kuid kuna kassikeelt me ei räägi, on sageli raske neid neljajalgseid mõista. Toome teile välja viis punkti, näpunäideteks ja tähelepanekuteks, mis aitaksid teil oma kassi paremini mõista ning nende heaolu kontrollida.  Taavi Ainult lebaks ja magaks. Kuigi see tundub väga tavaline kasside puhul, ei ole see päris nii. Kassidel võib kodus olles väga igav hakata. Kass, kes vaid magab ja lebab, võib olla lihtsalt alastimuleeritud. See tähendab, et tal pole piisavalt tegevust või mänguaega oma inimeselt. Võite mõelda, et kass ongi lihtsalt laisk – kuid, kui te saaksite oma kassilt selle kohta küsida, võib vastuseks olla lihtsalt see, et ta on oma igavusega leppinud. Sellised kassid ei liigu väga palju ning seetõttu tulevad ka terviseriskid, näiteks ülekaalulisus, diabeet ja liigeste probleemid. On oluline teha kindlaks, et kass saab piisavalt liikumist ja tähelepanu, et

HEA TEADA: neli punkti kassiküüntest, mida üks kassiomanik kindlasi teadma peaks!

 Kassid võivad küll kraapida mööblit, ronida mööda kardinaid ja oma küüntega muid asju lõhkuda, ent küüned on oluline osa kassi anatoomiast ning palju enamat kui näib. Toome Sulle põhilise info, mida Sa peaks teadma oma kassi küüntest. Allikas: Pixabay 1. Kassiküüned ei ole päris samad kui meie küüned. Kassiküüned on küll sarnased meie omadel, ent on üks suur erinevus - kassiküüned on osa nende varvaste luudest. Küüne kaotamine meie jaoks ei ole suur probleem, ent kassi jaoks on see põhimõtteliselt sama kui sõrme- või varbaotsa amputeerimine. Mistõttu mitte-mitte kunagi ei tohiks kassilt küüsi eemaldada. Õnneks on protseduur enamus loomakliinikutes ka taunitud. (mitmelpool maailmas on küll see tavaline, vt declawing ) 2. Kassiküüntel on olulised ülesanded. Kui meie küünte põhiliseks eesmärgiks on meie sõrmeotsi kaitsta, siis kasside jaoks on küüned palju enamat. Ülesanded, millega ilmselt kõik oleme kokku puutunud, on enesekaitse ja jahipidamine. Lisaks aitavad k

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v