Otse põhisisu juurde

DETSEMBRIS LEIDIS KODU 30 KASSI

Tere armsad sõbrad!

Aasta 2019 on lõppenud ja arvutasime kokku viimase kuu kassid.
Detsembris kolisid oma koju või jäid hoiukodusesse päriseks 30 kassi.
Alustame Milkast, kes elas hoiukodus 2,5 aastat, enne kui tema hoiuinimesed aru said, et Milka ongi oma pere juures ja ei pea mitte kuhugi kolima ega mitte midagi otsima.
Loora-Mia kolis Tartusse. Eks perel tulidki head mõtted heade mõtete linnas pähe ja nii saigi kass võetud.
Nette aga kolis Loksalt Jõhvi ja hoiuperenaine pani Nettekesele lausa preili lemmiku, tükeldatud värske räime, kaasa, et sisseelamine ikka kergemalt läheks.
Mishka sai endale mõnusa kodu kus tema parimaks sõbraks sai tore koer. Mishka saab seal nüüd rahulikult pensionipõlve veeta.


Nagu piltidelt näha siis neid imelisi musti kasse läks veel päris mitu oma kodudesse ja meie võime päris kindlasti väita, et must kass toob head, sest kuidas muidu seletada seda, et nad oma pered niiviisi ära võlnud on.

Triibu - Sissy kolis koju ja võttis õe Sametprintsessi ka kaasa.

Assur sai aga vanaema kassiks. Juhtus nii, et Assurist sai vanaemale jõulukingitus. Vanaema, kes niiväga igatses oma lahkunud kiisut taga sai jõuludeks suurepärase Assuri. Olgu veel mainitud, et kass ei läinud kingiks salaja ja loomulikult valis vanaema ta ise välja ja ka leping tehti vanaema kõrge ea tõttu lapselapse nimele. Üks õnnelik vanaema ja üks õnnelik Assur!

Tibu, kes leiti tibatillukese ja vaevu hingavana. Kes võitles elu eest ja taastus silmade eemaldamise operatsioonist. Väike kiisu, kelle elu esimesed kuud ei hellitanud teda. Tema on nüüd kodus, jäi oma hoiuinimese südamesse ja koju. Igaveseks.
Kes soovib Tibu loost pikemalt lugeda saab seda teha eelmises blogipostituses: http://pesaleidja.blogspot.com/2019/12/elu-pimeda-kassiga-tibu-lugu.html

Need kaks toredat takjast kassipaari saidki jääda kogu eluks takjateks. Koos nad olid, on ja jäävad! Ja nagu me ikka ja jälle armastame öelda siis kaks kassi on parem kui üks.


Brunhilde on ehe näide sellest, et kassid teavad meist paremini kuidas asjad käivad. Kõigepealt tuleb ära võluda hoiukodu peremees ja näidata ennast võimalikult heast küljest ja perenaine sulab niigi kui peremees nõus. Nii jäigi Hilde hoiukodusse päriseks.


Enamus kiisud on ennast kenasti pildile seadnud aga olgu öeldud, et koju läks ka Spicy, kel nii kiire selle koju kolimisega, et polnud aega enam poseerida ega midagi.


Kolmejalgne Martin leidis endale mõnusa ja malbe hingesugulase kellega koos toredasti aega veeta ja elust mõnu tunda. Kui Martin uue elukorraldusesga harjunud on siis lubati uurida ka mõne ortopeedi käest kas ehk Martini poolikule käpale on võimalik protees panna, et kiisu käimine hõlpsam oleks. 


Sassu on pildilt tavaline kass. Pildilt ainult. Tegelikult on mitu tõestust, et päris tavaline ta siiski ei ole. Sassul on kaasasündinud tasakaaluhäire ja ta natuke tuigerdab kui ringi toimetab. Tema ise on sellega harjunud ja valu see ei põhjusta niiet tunneb ta ennast nagu tavaline kiisu, natuke tuikuv kiisu. :) Teine põhjus, miks Sassu ei ole nii tavaline on see, et tal oli ilmselt maailma parim hoiukodu, kes tegi kõikvõimalikud uuringud ja proovid, et  Sassu tervise eest võimalikult hästi hoolt kanda ja nüüd on see maailma parim hoiukodu tema päriskodu. 

Seekordne postitus lõppebki nunnude Bonnie ja Clydega kes kolisid suurde maakoju Soome. Loomulikult ikka koos.

Täname kõiki kodupakkujaid, hoiukodupakkujaid ja abistajaid!

Annetust on võimalik teha helistades Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50€
900 0915 - kõne hind 15€
900 0905 - kõne hind 5€
Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!
Või tehes annetuse Pesaleidja MTÜ kontodele:

EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank
EE647700771001866844 LHV Pank




Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra!

Laa-Laa Sõbrapäev ei ole enam kaugel ja seega tõstatame taas ühe olulise küsimuse - äkki Sinu neljajalgne sõber sooviks omale omasugust sõpra?   Paljud pered, kus on mitu kassi, ütlevad, et mitu kassi on ikka parem kui üks. Nad mängivad koos, kaisutavad koos, teevad pättusi koos. Arusaadavalt on muutus hirmutav ning päris iga kass ei lepi sellega, et peab oma tudukohti ja tähelepanu jagama. Toome täna Sulle 4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra! 1. Su kassile meeldib mängida ! Kas Su kass on mänguline ja tundub, et tal on lõputult energiat? Kui lisate teise kassi, kellega koos mürgeldada ja mängida. Kaks aktiivset kiisut saavad üksteisele seltsi pakkuda, kui Sa ise pead kodust eemal olema või millegi muuga tegelema. PS! Tihtipeale arvatakse, et kassidele meeldib üksi olla. Ent tegelikult on kassid seltskondlikud loomad ning vähene suhtlus võib neis tekitada stressi ja depressiooni. Loore 2. Su kass on väga armastav. Kui Su kass on väga arm

Miks mu kass mind limpsib?

Kassid teevad mitmeid asju, mis panevad meid imestama ja tekitavad küsimusi. Kas oled kunagi mõelnud, miks su kass sind limpsib? Inimestena ei jookse me ringi ega limpsi neid, kes meile meeldivad. Oleme nüüd aga teada saanud, miks sinu kass sind limpsib. Apelsin Sa oled minu! Nagu me kõik teame, „vannitavad“ kassid end sageli selleks, et püsida puhtad. Kassid on puhtuseetalonid ja võtavad enda puhastamist tõsiselt. Tänu kasside karedale keelele ja süljele eemaldavad nad edukalt oma karvkattest soovimatu mustuse. Põnev fakt: keskmine kass veedab 15-20% oma päevast end pestes. "Kasside keel on kaetud väikeste näsadega, mis toimivad nii kammina, kui ta ennast hooldab, kui ka rasplina kõikide väikeste toidujäätmete kätte saamiseks luult või toidukausist,“ ütleb Marci Koski, sertifitseeritud kasside käitumise ja koolitamise konsultant ning Kassikäitumise lahendused omanik Washingtoni osariigis. Lisaks ilmselgele pesemise funktsioonile limpsivad mitmed kassid end ka seetõttu, et see rah