Otse põhisisu juurde

DETSEMBRIS LEIDIS KODU 30 KASSI

Tere armsad sõbrad!

Aasta 2019 on lõppenud ja arvutasime kokku viimase kuu kassid.
Detsembris kolisid oma koju või jäid hoiukodusesse päriseks 30 kassi.
Alustame Milkast, kes elas hoiukodus 2,5 aastat, enne kui tema hoiuinimesed aru said, et Milka ongi oma pere juures ja ei pea mitte kuhugi kolima ega mitte midagi otsima.
Loora-Mia kolis Tartusse. Eks perel tulidki head mõtted heade mõtete linnas pähe ja nii saigi kass võetud.
Nette aga kolis Loksalt Jõhvi ja hoiuperenaine pani Nettekesele lausa preili lemmiku, tükeldatud värske räime, kaasa, et sisseelamine ikka kergemalt läheks.
Mishka sai endale mõnusa kodu kus tema parimaks sõbraks sai tore koer. Mishka saab seal nüüd rahulikult pensionipõlve veeta.


Nagu piltidelt näha siis neid imelisi musti kasse läks veel päris mitu oma kodudesse ja meie võime päris kindlasti väita, et must kass toob head, sest kuidas muidu seletada seda, et nad oma pered niiviisi ära võlnud on.

Triibu - Sissy kolis koju ja võttis õe Sametprintsessi ka kaasa.

Assur sai aga vanaema kassiks. Juhtus nii, et Assurist sai vanaemale jõulukingitus. Vanaema, kes niiväga igatses oma lahkunud kiisut taga sai jõuludeks suurepärase Assuri. Olgu veel mainitud, et kass ei läinud kingiks salaja ja loomulikult valis vanaema ta ise välja ja ka leping tehti vanaema kõrge ea tõttu lapselapse nimele. Üks õnnelik vanaema ja üks õnnelik Assur!

Tibu, kes leiti tibatillukese ja vaevu hingavana. Kes võitles elu eest ja taastus silmade eemaldamise operatsioonist. Väike kiisu, kelle elu esimesed kuud ei hellitanud teda. Tema on nüüd kodus, jäi oma hoiuinimese südamesse ja koju. Igaveseks.
Kes soovib Tibu loost pikemalt lugeda saab seda teha eelmises blogipostituses: http://pesaleidja.blogspot.com/2019/12/elu-pimeda-kassiga-tibu-lugu.html

Need kaks toredat takjast kassipaari saidki jääda kogu eluks takjateks. Koos nad olid, on ja jäävad! Ja nagu me ikka ja jälle armastame öelda siis kaks kassi on parem kui üks.


Brunhilde on ehe näide sellest, et kassid teavad meist paremini kuidas asjad käivad. Kõigepealt tuleb ära võluda hoiukodu peremees ja näidata ennast võimalikult heast küljest ja perenaine sulab niigi kui peremees nõus. Nii jäigi Hilde hoiukodusse päriseks.


Enamus kiisud on ennast kenasti pildile seadnud aga olgu öeldud, et koju läks ka Spicy, kel nii kiire selle koju kolimisega, et polnud aega enam poseerida ega midagi.


Kolmejalgne Martin leidis endale mõnusa ja malbe hingesugulase kellega koos toredasti aega veeta ja elust mõnu tunda. Kui Martin uue elukorraldusesga harjunud on siis lubati uurida ka mõne ortopeedi käest kas ehk Martini poolikule käpale on võimalik protees panna, et kiisu käimine hõlpsam oleks. 


Sassu on pildilt tavaline kass. Pildilt ainult. Tegelikult on mitu tõestust, et päris tavaline ta siiski ei ole. Sassul on kaasasündinud tasakaaluhäire ja ta natuke tuigerdab kui ringi toimetab. Tema ise on sellega harjunud ja valu see ei põhjusta niiet tunneb ta ennast nagu tavaline kiisu, natuke tuikuv kiisu. :) Teine põhjus, miks Sassu ei ole nii tavaline on see, et tal oli ilmselt maailma parim hoiukodu, kes tegi kõikvõimalikud uuringud ja proovid, et  Sassu tervise eest võimalikult hästi hoolt kanda ja nüüd on see maailma parim hoiukodu tema päriskodu. 

Seekordne postitus lõppebki nunnude Bonnie ja Clydega kes kolisid suurde maakoju Soome. Loomulikult ikka koos.

Täname kõiki kodupakkujaid, hoiukodupakkujaid ja abistajaid!

Annetust on võimalik teha helistades Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50€
900 0915 - kõne hind 15€
900 0905 - kõne hind 5€
Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!
Või tehes annetuse Pesaleidja MTÜ kontodele:

EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank
EE647700771001866844 LHV Pank
Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

5 märki, millega Su kass tahab Sulle öelda, et ta on õnnetu

Meie kassid on meie hindamatud kaaslased, kes pidevalt naeratuse näole toovad. Ilmselgelt soovime me neile alati parimat, kuid kuna kassikeelt me ei räägi, on sageli raske neid neljajalgseid mõista. Toome teile välja viis punkti, näpunäideteks ja tähelepanekuteks, mis aitaksid teil oma kassi paremini mõista ning nende heaolu kontrollida.  Taavi Ainult lebaks ja magaks. Kuigi see tundub väga tavaline kasside puhul, ei ole see päris nii. Kassidel võib kodus olles väga igav hakata. Kass, kes vaid magab ja lebab, võib olla lihtsalt alastimuleeritud. See tähendab, et tal pole piisavalt tegevust või mänguaega oma inimeselt. Võite mõelda, et kass ongi lihtsalt laisk – kuid, kui te saaksite oma kassilt selle kohta küsida, võib vastuseks olla lihtsalt see, et ta on oma igavusega leppinud. Sellised kassid ei liigu väga palju ning seetõttu tulevad ka terviseriskid, näiteks ülekaalulisus, diabeet ja liigeste probleemid. On oluline teha kindlaks, et kass saab piisavalt liikumist ja tähelepanu, et

HEA TEADA: neli punkti kassiküüntest, mida üks kassiomanik kindlasi teadma peaks!

 Kassid võivad küll kraapida mööblit, ronida mööda kardinaid ja oma küüntega muid asju lõhkuda, ent küüned on oluline osa kassi anatoomiast ning palju enamat kui näib. Toome Sulle põhilise info, mida Sa peaks teadma oma kassi küüntest. Allikas: Pixabay 1. Kassiküüned ei ole päris samad kui meie küüned. Kassiküüned on küll sarnased meie omadel, ent on üks suur erinevus - kassiküüned on osa nende varvaste luudest. Küüne kaotamine meie jaoks ei ole suur probleem, ent kassi jaoks on see põhimõtteliselt sama kui sõrme- või varbaotsa amputeerimine. Mistõttu mitte-mitte kunagi ei tohiks kassilt küüsi eemaldada. Õnneks on protseduur enamus loomakliinikutes ka taunitud. (mitmelpool maailmas on küll see tavaline, vt declawing ) 2. Kassiküüntel on olulised ülesanded. Kui meie küünte põhiliseks eesmärgiks on meie sõrmeotsi kaitsta, siis kasside jaoks on küüned palju enamat. Ülesanded, millega ilmselt kõik oleme kokku puutunud, on enesekaitse ja jahipidamine. Lisaks aitavad k

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v