Otse põhisisu juurde

Kuidas aidata oma eakat kiisut?

Olgu teie vanem kass teie uus pereliige või olnud teie juures juba aastaid, soovite ikka, et teie kiisu kuldsed aastad oleksid võimalikud mõnusad. Siinkohal toome teile viis nõuannet, kuidas te olemine teha mõnusaks.

1. Tekita kõikjale pehmed asemed
Nublu
Tõenäoliselt soovib teie kahejalgne sõber veeta aega koos teiega, ent põrand ja isegi vaip võib tema jaoks olla liiga kõva. Paigutage pehmemad asemed kohtadesse, kus teie vanemale kiisule meeldib teid jälgida - kööki, elutuppa, põrandale, lauale jne. See tagab, et tal on teiega igalpool mõnus olla.

2. Veendu, et ta ei pea hüppama
Noorele kassile ei ole sugugi probleem hüpata riiulile, aknalaudadele ja teistele kõrgematele kohtadele. Veendu, et teie vanema kassi toidukausid, liivakast, pesad, mänguasjad oleksid põranda lähedal.

Volli
3. Investeerid rampidesse või tekita "trepid" oma kiisule ise
Kuigi teie kiisuke on juba kõrgemas eas, meeldib talle tõenäoliselt ikka kõrgematel kohtadel käia ja ka natuke ronida. Muretse oma rampid, et ta saaks kergemini näiteks diivanile või voodi peale. Kõrgemate kohtade juurde tekita nö trepid, nt aknalaua alla pane tool või madalam laud, et ta ei peaks otse aknalaualt põrandale hüppama. Sellised hüpped kõrgelt võivad talle haiget teha, näiteks võib ta oma puusad ära põrutada.

4. Muutke oma kiisu dieeti vastavalt tema eale
Mati
Rääkige oma toitumisvajadustest loomaarstiga, kes oskab soovitada talle sobivat toitu või näiteks vajadusel toidulisandit. Vanemal kassil on tihtipeale ka nõrgemad hambad või isegi puuduvad,  seega võib talle pehmem toit paremini sobida. Vananedes tuleb üle vaadata ka portsjonite suurustel, kuna tema aktiivsus on vähenenud.

5. Käige tihedamini regulaarselt loomaarsti juures
Enamasti soovitatakse käia kassiga kord aastas tervisekontrollis, et ennetada või õigeaegselt haigustele jaole saada. Küsige oma loomaarstilt kassi vananedes, kui tihti peaks käima.

Siin kohal ütleme ka, et eakama kiisu adopteerimine ei ole sugugi nii hirmus kui arvatakse. Ka vanemal kiisul on veel palju armastust pakkuda, isegi kui seda ei jagu 10+ aastaks. Lugege ka neid vahvaid kodu-uudiseid Kiisust ja Emmast.

Piltidel olevad kiisud:
Nublu: https://www.pesaleidja.ee/loomad/nublu-22273355/praegu-otsivad-kodu/
Volli: https://www.pesaleidja.ee/loomad/volli-22273554/praegu-otsivad-kodu/
Mati: https://www.pesaleidja.ee/loomad/mati-22273505/praegu-otsivad-kodu/

AITA MEIL AIDATA

Pesaleidja kuulub Vabaühenduste Liidu heade annetuste kogujate nimekirja ning järgib annetuste kogumise head tava.

Iga ülekantud euroga saad aidata Pesaleidja kassitoas ja hoiukodudes olevaid kasse ja koeri!

Palun anneta endale sobiv summa Pesaleidja MTÜ kontole:
EE647700771001866844 LHV Pank
EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE404204278613732108 Coop Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank

Helista Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50 €
900 0915 - kõne hind 15 €
900 0905 - kõne hind 5 €
Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra!

Laa-Laa Sõbrapäev ei ole enam kaugel ja seega tõstatame taas ühe olulise küsimuse - äkki Sinu neljajalgne sõber sooviks omale omasugust sõpra?   Paljud pered, kus on mitu kassi, ütlevad, et mitu kassi on ikka parem kui üks. Nad mängivad koos, kaisutavad koos, teevad pättusi koos. Arusaadavalt on muutus hirmutav ning päris iga kass ei lepi sellega, et peab oma tudukohti ja tähelepanu jagama. Toome täna Sulle 4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra! 1. Su kassile meeldib mängida ! Kas Su kass on mänguline ja tundub, et tal on lõputult energiat? Kui lisate teise kassi, kellega koos mürgeldada ja mängida. Kaks aktiivset kiisut saavad üksteisele seltsi pakkuda, kui Sa ise pead kodust eemal olema või millegi muuga tegelema. PS! Tihtipeale arvatakse, et kassidele meeldib üksi olla. Ent tegelikult on kassid seltskondlikud loomad ning vähene suhtlus võib neis tekitada stressi ja depressiooni. Loore 2. Su kass on väga armastav. Kui Su kass on väga arm

Miks mu kass mind limpsib?

Kassid teevad mitmeid asju, mis panevad meid imestama ja tekitavad küsimusi. Kas oled kunagi mõelnud, miks su kass sind limpsib? Inimestena ei jookse me ringi ega limpsi neid, kes meile meeldivad. Oleme nüüd aga teada saanud, miks sinu kass sind limpsib. Apelsin Sa oled minu! Nagu me kõik teame, „vannitavad“ kassid end sageli selleks, et püsida puhtad. Kassid on puhtuseetalonid ja võtavad enda puhastamist tõsiselt. Tänu kasside karedale keelele ja süljele eemaldavad nad edukalt oma karvkattest soovimatu mustuse. Põnev fakt: keskmine kass veedab 15-20% oma päevast end pestes. "Kasside keel on kaetud väikeste näsadega, mis toimivad nii kammina, kui ta ennast hooldab, kui ka rasplina kõikide väikeste toidujäätmete kätte saamiseks luult või toidukausist,“ ütleb Marci Koski, sertifitseeritud kasside käitumise ja koolitamise konsultant ning Kassikäitumise lahendused omanik Washingtoni osariigis. Lisaks ilmselgele pesemise funktsioonile limpsivad mitmed kassid end ka seetõttu, et see rah