Otse põhisisu juurde

Palju ja kuidas kiisuga mängima peaks?

No photo description available.
Kribu
Tihtipeale arvatakse, et kassid tahavad lihtsalt süüa, magada, olla nunnud ja see ongi kõik. Tegelikult vajavad kassid ka mängimist - see on vajalik nii nende füüsilise kui ka vaimse tervise jaoks. Kassidel on vaja liikuda, et hoida oma keha aktiivne, täpselt nagu meilgi ju. Ja ka kassid vajavad vaimset stiimulit, et hoida mõistus ergas.

Kassiga peaks mängima vähemalt 2 korda päevas 10 minutit korraga. Täna toome teile mõned mänguideed, mille peale te võib-olla isegi pole tulnud:
  1. Maiustustega mängud. Lemmikloomapoodides on mitmeid mänguasju, kuhu sisse saab krõbinad panna, mida kiisu peab siis veeretama, et sealt krõbinad kätte saada, või käpaga välja udima. Ent selliseid on väga kerge ka ise teha, nt krõbinad panna pudeli sisse ja pudelisse teha väikesed augud, kus krõbinad läbi mahuvad, näiteks nagu siin.
  2. Fetch ehk palli viskamine. Arvatakse, et see mäng on koertele, ent tegelikult meeldib see ka paljudele kassidele. Proovida võib erinevaid mänguasju, näiteks eriti hästi sobivad selleks eriti krõbisevad asjad ja hästi veerevad pallikesed.
  3. Laser. Paljud kassid ajavad väga hea meelega ka laserit taga.
  4. Palliveeretamise torud. Väga meeldivad kassidele ka sellised torud, kus saab pallikesi veeretada. Neid on väga palju erinevaid, tihtipeale saab ka mitu neid kokku panna, eriti uhke teha. Samas saab teha selliseid ka täitsa ise näiteks majapidamispaberitorudest.
  5. Lindude jälgimine. Me elame ju nutimaailmas ja see ei ole ka kassidest mööda läinud. Uus põnev võimalus, mille peale paljud meist ilmselt pole tulnudki on, näidata kiisule mõeldud videosid, lendavaid linnukesi või ujuvaid kalu oma kiisule televiisorist või nutitelefonist. Üht vahvat näidet näed siin.
  6. Kratsipuu teise kohta tõstmine. Kassidele meeldib turnida ja ronida, ent olemasolev kratsipuu võib muutuda talle igavaks. Ent tihtipeale piisab isegi ainult sellest, et tõstad kratsipuu teise toa otsa ja juba on talle mõnda aega jälle põnev seal askeldada.
  7. Paberkott. Kui oled kunagi paberkoti põrandale unustanud, siis ehk juba tead, et see võib ühel kiisul terve õhtu sisustada. :) Aga kindlasti ei soovita sama teha kilekotiga.
  8. Mirry
  9. Lõngakera lahti veeretamine. Anna kiisule lahtise sabaga lõngakera. Hoiatan, et pärast peab päris palju koristama, ent see on blogipostituse autori ühe kiisu lemmikmäng. ;)
Millised mängud on Sinu kiisu lemmikud? Millise kavala mängu te oma kiisuga välja olete mõelnud? Anna meile ka teada. :)

Piltidel olevad kiisud:

AITA MEIL AIDATA

Pesaleidja kuulub Vabaühenduste Liidu heade annetuste kogujate nimekirja ning järgib annetuste kogumise head tava.

Iga ülekantud euroga saad aidata Pesaleidja kassitoas ja hoiukodudes olevaid kasse ja koeri!

Palun anneta endale sobiv summa Pesaleidja MTÜ kontole:
EE647700771001866844 LHV Pank
EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE404204278613732108 Coop Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank

Helista Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50 €
900 0915 - kõne hind 15 €
900 0905 - kõne hind 5 €
Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra!

Laa-Laa Sõbrapäev ei ole enam kaugel ja seega tõstatame taas ühe olulise küsimuse - äkki Sinu neljajalgne sõber sooviks omale omasugust sõpra?   Paljud pered, kus on mitu kassi, ütlevad, et mitu kassi on ikka parem kui üks. Nad mängivad koos, kaisutavad koos, teevad pättusi koos. Arusaadavalt on muutus hirmutav ning päris iga kass ei lepi sellega, et peab oma tudukohti ja tähelepanu jagama. Toome täna Sulle 4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra! 1. Su kassile meeldib mängida ! Kas Su kass on mänguline ja tundub, et tal on lõputult energiat? Kui lisate teise kassi, kellega koos mürgeldada ja mängida. Kaks aktiivset kiisut saavad üksteisele seltsi pakkuda, kui Sa ise pead kodust eemal olema või millegi muuga tegelema. PS! Tihtipeale arvatakse, et kassidele meeldib üksi olla. Ent tegelikult on kassid seltskondlikud loomad ning vähene suhtlus võib neis tekitada stressi ja depressiooni. Loore 2. Su kass on väga armastav. Kui Su kass on väga arm

Miks mu kass mind limpsib?

Kassid teevad mitmeid asju, mis panevad meid imestama ja tekitavad küsimusi. Kas oled kunagi mõelnud, miks su kass sind limpsib? Inimestena ei jookse me ringi ega limpsi neid, kes meile meeldivad. Oleme nüüd aga teada saanud, miks sinu kass sind limpsib. Apelsin Sa oled minu! Nagu me kõik teame, „vannitavad“ kassid end sageli selleks, et püsida puhtad. Kassid on puhtuseetalonid ja võtavad enda puhastamist tõsiselt. Tänu kasside karedale keelele ja süljele eemaldavad nad edukalt oma karvkattest soovimatu mustuse. Põnev fakt: keskmine kass veedab 15-20% oma päevast end pestes. "Kasside keel on kaetud väikeste näsadega, mis toimivad nii kammina, kui ta ennast hooldab, kui ka rasplina kõikide väikeste toidujäätmete kätte saamiseks luult või toidukausist,“ ütleb Marci Koski, sertifitseeritud kasside käitumise ja koolitamise konsultant ning Kassikäitumise lahendused omanik Washingtoni osariigis. Lisaks ilmselgele pesemise funktsioonile limpsivad mitmed kassid end ka seetõttu, et see rah